Tisk

Dutinové podlahy FLOOR and more®

Podlahový systém FLOOR and more ® sa prispôsobí Vašim potrebám - hodí sa pre vstupné priestory a átria, rovnako ako kancelárie a priemyselné budovy. Výhodou tejto podlahy je aj požiarna odolnosť, odolnosť voči vode a dobré akustické vlastnosti. Dosky pre dutinové podlahy sú ekologickým materiálom na báze kalciumsulfátu a sú vyrábané vo vlastnom výrobnom závode Lindner v nemeckom Dettlebachu.
Dutinové podlahy FLOOR and more ® sú používané všade tam, kde nie je nutné zachovať prístupnosť podlahovej dutiny v celej ploche podlahy, alebo kde požiadavka na bezšpárovosť dutých podláh je podmienkou pre následnú pokládku finálnych krytín. Takmer neobmedzené možnosti aplikácie finálnych krytín ako je PVC, koberce v roliach, drevené parkety, keramické alebo kamenné dlažby a iné typy krytín, ako sú liate alebo iné špeciálne stierky možno aplikovať už 24hodín po montáži. Podlahu je možné napríklad účelne využiť do kancelárskych priestorov a zlacniť tým cenu kobercových štvorcov výmenou za koberce v roliach. Prístupnosť do dutiny možno v potrebných miestach vyriešiť revíznymi vstupmi alebo revíznymi kanálmi.

Základná charakteristika konštrukcie:

  • Materiál dosiek: kalciumsulfát
  • Štandardný rozmer dosiek: 600 × 600 mm / 600x1200 mm
  • Štandardná hrúbka dosiek: 24 mm - 44,5 mm (možné sú aj atypické hrúbky)
  • Horná strana dosky: holá doska, alebo ľubovoľná nalepená krytina (antistatické PVC, linoleum, keramická dlažba, drevo, kaučuk).
  • Spodná Stana dosky: holá doska
  • Bočná hrana dosky: systém pero-drážky zaručujúci vysokú tesnosť a presnosť spojov a zvyšujúci celkovú únosnosť podlahy

Zdvojené podlahy NORTEC a dutinové podlahy FLOOR and more ® sú k dispozícii aj vo verzii "sonic" pre lepšiu ventiláciu a akustiku, "power" pre veľmi vysoké zaťaženie a "comfort" s integrovaným podlahovým vykurovaním.

FLOOR and more® sonic
Táto podlaha sa pohodlne postará o čerstvý vzduch. Nepatrné otvory v podlahových doskách zaisťujú stabilnú cirkuláciu vzduchu a automatické riadenie teploty a vlhkosti. Rušivé prúdenie vzduchu z klimatizácií patrí minulosti. Otvory v doskách majú okrem ventilačných a klimatizačných ešte ďalšiu nutnú prednosť, za pomoci vloženej akustickej vložky tlmia hluk a tak prispievajú k zlepšeniu akustických vlastností miestnosti.
Táto podlaha je vhodná najmä tam, kde je požiadavka na tiché vetranie alebo klimatizáciu cez podlahu a prípadne na tlmenie hluku. Uplatní sa dobre najmä v koncertných sálach, kinosálach, posluchárňach a podobných priestoroch.

FLOOR and more® comfort
Inteligentný systém technológie vykurovania a chladenia integrovaný v podlahových doskách reguluje vnútornú klímu ideálne v lete aj v zime. FLOOR and more ® comfort zaistí komfortné vykurovanie a chladenie všade tam, kde je požiadavka na rýchle zmeny teplôt a kde nie je možné vykurovanie a chladenie riešiť štandardným spôsobom. Ďalej ho ocenia architekti pri návrhoch takých priestorov, kde by vykurovacie telesá či chladiace agregáty narušovali estetický a architektonický dojem z interiéru.
Tento systém sa oproti klasickému podlahovému vykurovaniu vyznačuje malou náročnosťou na priestor respektíve hrúbky podlahovej konštrukcie. Výhodou týchto podláh je predovšetkým rýchla odozva a vysoká účinnosť, chladiaci výkon 23 - 45 W/m2, vykurovací výkon 60 - 100 W/m2, nízke prevádzkové teploty vykurovacej vody a tým nižšie náklady na klasické vykurovacie telesá.
FLOOR and more ® comfort sa postará o príjemnú vnútornú klímu a zároveň ponechá architektom i používateľom neobmedzený priestor pre realizáciu interiéru.

FLOOR and more® power
Vďaka svojej únosnosti sa ideálne hodí pre výrobné závody, ale nájde využitie aj v showroomoch, autosalónoch, múzeách či knižniciach.
Špeciálny systém vyvinutý pre podlahy, na ktoré je kladená požiadavka na abnormálne zaťaženie. NORTEC power je podlaha skladajúci sa z extrémne únosných dosák a špeciálne vystužených stĺpikov. Vďaka tomu odoláva táto podlaha extrémnym zaťaženiam vrátane dynamického zaťaženia pojazdom vysokozdvižných vozíkov. Táto podlaha znesie bodové prevádzkové zaťaženie podľa STN EN 13213 až 20 kN, to znamená neuveriteľných 40 kN medzného zaťaženia.

FLOOR and more® hydro
Špeciálna podlaha pre priestory, na ktoré je požiadavka na extrémnu vlhkosť. Nájde využitie napr tam, kde sa predpokladajú pokládky podlahových krytín s použitím mokrých zmesí alebo tam, kde by trvalá vlhkosť mohla znížiť statické vlastnosti dutých podláh. Doska na cementovej báze s vysokou hustotou, ktorá zaisťuje vodoodpudivé vlastnosti pri zachovaní únosnosti.

Rychlá navigace


Referencie

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Lindner Extranet

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení. Pro registraci klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<